Haberler - İnönü İlkokulu

Haberler

OKUL MECLİSLERİ SEÇİMİ YAPILDI

Okul Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Seçim Sonucunda Okul Meclis Başkanımız 3-G Sınıfı´ından Güneş ULUS oldu.

Devamı

CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyet Bayramı´nı coşkuyla kutladık. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrencilerirmiz şiir ve marşlar okuyarak pormramı sonlardırdı.

Devamı

İLKOKULLAR ARASI SATRANÇ TURNUVASI...

İlkokullar arasaı satranç turnuvasına Öğetmenimiz aynı zamanda Satranç il Temsilcisi olan Dinçer ÇELİK yönetiminde kız ve erkek olmak üzere altı takım ile katıldık. Ömer Tepesi Gençlik Merkezinde yaoılan müsabaka sonucunnda öğrencilerimiz minik erkek ve kızlarda il ikincilği elde ettiler. Kupa ve madalyalarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar DEmir ve Okul Müdürümüz Fehmi KARAKAYIŞ´ın elinden alan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADIK.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkulu bir şekilde kutladık. Sınıf şubelerimizin öğretmenlerimiz eşliğinde hazırladığı gösteriler velilerimiz tarafından keyifle izlendi. 

Devamı

BARTIN VALİSİ SAYIN NUSRET DİRİM OKULUMUZU ZİYARET ETTİ...

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN´ın destekleri ile başlatılan Okuma - Yazma Seferberliği kapsamında Bartın Valimiz Sayın Nusret DİRİM ve eşi Burcu DİRİM okulumuzda açılan kursu ziyaret ettiler. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR´de eşlik etti. Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Nusret DİRİM, okul müdürü Fehmi KARAKAYIŞ´tan verilen eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili bilgi aldı.

Devamı

BELEDİYE ZİYARETİ...

Okul Müdürümüz Fehmi KARAKAYIŞ, Müdür Yardımcımız Yeliz TERZİ ve Rehber Öğretmenimiz Leyla YEĞEN Bartın Belediyesi´nin oklumuz bahçesine açılan üst geçit projesinin hayata geçirilmesi ve okul bahçemizin düzenlenmesinde sundukları katkılarından dolayı Belediye Başkanı Sayın Cemal AKIN´a teşekkür ziyaretinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Cemal AKIN ise yapılacak olan tüm proje ve çalışmalara gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Devamı

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı kapsamında okulumuzda günün anlam ve önemini anlatan etkinlikler düzenlendi. 

Devamı

12 MART İSTİKLAL MARŞI´NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY´U ANMA GÜNÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma günü etkinlikleri kapsamında İstiklal Marşı şairimizin yaşamı hakkında konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Daha sonra öğrencilerimiz beden dili ile İstiklal Marşı´mızı okudular. Okulumuzda İstiklal Marşı´mızın  10 kıta ezbere okuma yarışması yapıldı ve katılan tüm öğrencilerimize belgeleri verildi. Dereceye giren öğrencilerimiz de ayrıca ödüllendirildiler.

Devamı

79. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ.

Devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK´ü ölümünün 79. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Hazırlanan programda Atatürk´ün ülkemiz ve halkımız için önemini anlatan konuşma yapıldı, şiirler okundu ve marşlar söylendi.

Devamı

OKUL MECLİS BAŞKANI UMAY GÜLDÜR...

Okul Meclis Başkanı Umay GÜLDÜR oldu. Yoğun geçen propaganda süreci sonucunda 10 adayın yarıştığı seçimi 163 oy alan 2-A sınıfı öğrencisi Umay GÜLDÜR kazandı. 

Devamı